En Çok Yapılan Dövme Modelleri
Minecraft İle Pet Rescue Saga Oynama Sitesi

Dövme yıllardan beri yapılmaktadır. Öyle ki milattan önceki yıllarda da dövmenin yapıldığını söylemek yanlış olmaz. Eskiden geleneksel bölgelerde yaygın olan dövmelerin artık kentlerde de yoğun olarak yapıldığı bilinmektedir.

En çok yapılan dövme modelleri arasında birçok figür sayılabilir. Genellikle birçok kişi vücudunun herhangi bir yerine yazı yazdırmaktadır. Bu yazılar isimler olabileceği gibi, tarih de olabilmektedir. Herhangi bir özlü sözü yazdırmayı tercih eden kişiler de olabilmektedir. Burada önemli olan bu yazının dövme yaptıran kişi için ne anlam ifade ettiğidir. Bu yazıların el yazısı şeklinde de yazılabildiği ama aynı zamanda ambigram şeklinde de yazılabildiği bilinmektedir. Ambigram tersinden de düzünden de aynı şekilde okunan yazılardır. Dolayısıyla ambigram yazılar da genellikle birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Burçlar Da Yaygındır

Burçlar da en çok yapılan yeni dövmeler arasında yer almaktadır. Kişiler burçlarının sembollerinin onlar için önemli olduğunu düşünmektedir. Burç sembollerini vücutlarının herhangi bir yerine yaptırarak kendi burçlarının özelliklerini taşıdıkları düşüncesini karşı tarafa yansıtmaktadırlar.

Dragon, kelebek, bel modelleri de oldukça fazla tutulmaktadır. Dragon, ejderha, kartal gibi vahşi hayvan figürleri genellikle erkeklerin vücutlarına yaptırdıkları dövmeler arasında yer alırken, kelebek, yıldız, bel modelleri genellikle kadınların tercih ettiği daha yumuşak modellerdendir. Bel modelleri bazen kalçaya kadar uzamakta bazen göğüsten bele kadar inebilmektedir.

Son zamanlarda özelikle biyomekanik dövmelerin en çok yapılan dövme modelleri arasında yer aldığı söylenebilmektedir. Bunun nedeni bu dövmelerin vücudun iç bölgelerini gösterir şekilde yapılması ve oldukça fazla sanatsallık taşımasıdır.

Genellikle stil dövme olarak adlandırılan vücudun geniş bir bölümünü kaplayan dövmeler birçok kişinin tercih ettiği dövmelerdir. Mesela sırtın tamamına işlenen bir kadın figürü çekici gelebilmektedir.

Yazar: | Kategori: Eğlence, Genel, Tasarım | Tarih: 11 Haziran 2013 | 2.017 Okunma
 • 3 Yorum
 • Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş
  Konuyla İlgili Benzer Yazılar
  Arama Kelimeleri
  Sponsor Reklam
  Konuyla İlgili Yorumlar
  1. O tarz dövmelerden çok yazılı dövmeler daha çok yakışıyor bence. Diğerleri çok abartı oluyor. Kıvanç tatlıtuğ dövmesi çok iyi.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Apple’ın Yeni iOS 7′si İçin Konsept Tasarım

  Her Apple ürünü çıkmadan önce tasarımcılar tarafından bir konsept tasarım veya tipik söylentiler mutlaka yerini...

  Kapat
  Online Users