Windows 7’de Otomatik Açılan Programları Kapatma

Windows 7'de Otomatik Açılan Programları KapatmaWindows 7 başlarken yanında ek olarak sistemde yüklü olan başka programları da başlatır. Diğer programların bizim isteğimiz dışı açılması sistemin yavaş başlamasına yol açar. Şimdi basit bir yönlendirme ile Windows 7’de otamatik açılan programları kapatacağız. Bunun için hiç bir program kullanmadığımız gibi, kayıt defterinede dokunmayacağız. Yani yapacağımız işlem son derece sistemimiz açısından sağlıklı bir yöntem. (: Şimdi sıra ile yapacağımız işlemleri sıralayalım.

 • Öncelikle başlat menüsüne tıklayıp arama kutusuna “msconfig” yazınız. Ya da Çalıştır komutundan “msconfig” yazarak bir diğer adıma geçebilirsiniz.
 • Karşınıza “Sistem Yapılandırması” adlı bir pencere gelecektir. Bu pencereden üst sekmelerde bulunan “Başlatma” sekmesine tıklayınız.
 • İşte Windows 7 açılırken otamatik olarak açılan programlar burada listelenmektedir. Windows 7 ile birlikte başlatılmasını istediğiniz programların başına tik atarak seçebilirken, istemediğiniz programaların başındaki tik işaretinide kaldırabilirsiniz.
 • Yaptınız değişiklerden sonra “Tamam” butonuna tıklayarak çıkabilirsiniz.
 • Eğer değişiklik yaptıysanız “Tamam” butonundan sonra yeni bir pencere daha karşınız gelecektir. “Yeniden Başlat” ve “Başlatmadan Çık” Yeniden Başlat seçeneğini seçtiğiniz zaman bilgisayarınız yeniden başlar ve değişiklikler kayıt olur. Başlatmadan Çık seçeneğini seçtiğiniz zaman bir sonraki bilgisayarı kapatma/yeniden başlatma durumuna kadar değişiklikler kayıt edilmez.
 • Son olarak “Sistem Yapılandırma” penceresi altında bulunan “Başlatma” sekmesinin görünümünü paylaşmak istedim. (:

  Windows 7'de Otomatik Açılan Programları Kapatma

  Resmi gerçek boyutta görüntülemek için üzerine tıklayınız.

  Windows 7’de Otomatik Açılan Programları Kapatma” üzerine 12 yorum

  1. Windows 7'ye geçtiş bulunmaktayım. Artık Windows 7 ile ilgili konularınızı sık sık takip ederim. :)

  2. Merhabalar, konuyu başka bir siteden buraya gelip sindirdim. Seçtiğiniz konu için teşekkürler, aradığım bilgiyi buldum. Bu kategorideki yazılarının devamını bekliyorum.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir